Elena Revyakina

Pulmonaalhüpertensioonist

Regionaalhaigla kardioloog dr Ly Anton räägib, mis haigus on pulmonaalhüpertensioon ja miks see avastatakse sageli kaugelearenenud staadiumis. Oma loo räägib noor naine Elena Revyakina, kes saab tänu ravimitele elada täiesti tavapärast elu.

Loe lähemalt

Haigusest toibudes tuleb endale aega anda

Aare Heinla: „Haigusest toibudes tuleb endale aega anda.“ Helistan Aarele ühel kolmapäeva õhtupoolikul, et uurida, kuidas läheb ja kas tervis korras. „Mul on natukene kiire, lähen just golfi mängima,“ vastab Aare energiliselt. Nüüd juba aastaid tagasi rabas mehe jalust ootamatu ja raskekujuline infarkt autoroolis.  See oli pime ja sügisene 26. novembri õhtupoolik. Terve elu ettevõtjana tegutsenud, väga sportlik ja aktiivne kolme lapse isa sõitis tipptunnil tiheda liiklusega Järvevana teel, kui teadvuse kaotas.

Loe lähemalt
südamestimulaator

Südamestimulaator ei takista laulmist

Laulja ja endine raadiodiktor Uno Kaupmees on läbi teinud mitmeid südameoperatsioone ja elab 2016. aastast südamestimulaatoriga. Terviseprobleemidest hoolimata pole mees laulmist jätnud, kuid suhtub esinemispakkumistesse valivamalt. „Elu on väärtuslikum kui pidu,” ütleb ta. 2015. aasta sügisel enne keikale sõitmist hakkas laulja Uno Kaupmees tehnikat vedama. Ootamatult mõistis tugev Eesti mees, et jaksab tavapärase kahe laulukasti asemel korraga võtta vaid ühe kasti. „Tassisin ühe kasti autoni ja tundsin, et kõik, ma ei jaksa seda kasti isegi mitte autosse tõsta.

Loe lähemalt